Sultanbeyli Arçelik Servisi

Sultanbeyli Arçelik Servisi

Beyaz Eşya Klima ve Kombi Servis Merkezimiz Hizmetinizde

Uzun yıllardır Sultanbeyli ilçesine Arçelik, Beko, Altus markalı ev elektroniği cihazlarınıza teknik servis hizmeti sunmaktayız. Bu sayfamızla bize daha kolay ulaşmanızı hedeflemekteyiz. Tek yapmanız gereken 0216 471 59 56 numaralı Sultanbeyli Arçelik servisi çağrı merkezimizi aramak.  Beyaz eşya, klima ve kombi alanlarında hizmet vermekteyiz. Orjinal yedek parçalarımız ve uzman ekiplerimiz sayesinde yaptığımız tüm onarımlarda malzeme ve işçilik hatalarına karşı 1 yıl garanti veriyoruz

Beyaz eşyalarınızda ihtiyaç duyabileceğiniz ayrıntıları aşağıda paylaşmaya çalıştık.

Çamaşır Makinesi Pompa Filtresi Nasıl Temizlenir?

Çamaşır makinenizin çalışma prensibi gereğince, standart şekilde yaptığınız her yıkama sonucunda makinenizin alt kısmında yer alan pompa motoru ve su tahliye hortumu aracılığı ile yıkama suyu makinenin kazan dairesinden atılmakta ve boşaltılıyor. Ancak makinenizin yoğun kullanımı ve diğer pek çok farklı etken dolayısı ile bu parçalarında meydana gelebilecek performans düşüklüğü veya fonksiyon kaybı halinde çamaşır makinenizin hem mekanik hem de elektrik aksamında çok daha kapsamlı arızalanmalar yaşayabilirsiniz. Bu tip durumlardan kaynaklı çok yoğun arıza başvurusunun yapıldığı Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezimizin alanlarında uzman personelleri bakım uygulamalarını düzenli olarak yapmanız gerektiği konusunda uyarıyor.

Bu sebep dolayısı ile de çamaşır makinenizin sağ alt köşesinde yer alan filtre kapağını, kapak üzerinde de belirtilmiş olduğu şekilde bastırılarak açabilirsiniz. Daha sonrasında makinenizin filtresini çıkarmadan önce makinenizin içerisinde yer alan suyu boşaltmanız gerektiğinden, pompa çıkış hortumunu yuvasından çıkartarak, suyu uygun bir kap içerisine boşaltabilirsiniz. Suyu boşaltma işleminizin sonrasında ise hortumu yerine yerleştirmelisiniz. Ardından ise filtre içerisinde kalan kalıntılar bulunuyor ise bunları temizlemelisiniz. Temizleme işlemi sona erince filtrenizi saat yönünde çevirerek, kapatabilirsiniz. Filtre kapağını bastırarak kapatabilir, filtre ve hortum tıpasının yerine oturmaması halinde su kaçırabileceğini unutmamalısınız. Bu sebep ile yerine tam oturduklarından ve herhangi bir kaçak olup, olmadığından emin olmanızın ardından makinenizi kullanabilirsiniz. Oluşabilecek olağan dışı durumlarda ise Arçelik Sultanbeyli Servisi çağrı merkezimizi 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

 

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir